Tag : izjava

Музика на кирилица

Мухарем Сербезовски открива: Јас и Есма бевме циганските Ромео и Јулија, синот Симеон демантира (Фото)

Muzika24
Како што пишува интернет порталот Курир.рс, познатиот балкански пејач на ромски песни Мухарем Сербезовски изјавил...
Во прв ред

Жељко Самарџиќ: Мојата сопруга се увери колкава е љубовта во Македонија кон мене и обратно (Фото+Видео)

Muzika24
Неодамна нашите пријатели и најнови соработници од естрадниот магазин “Backstage” беа дел и лично го...
Балканленд

Таткото на Марија Шерифовиќ ја поддржа врската со Џејла Рамовиќ: Таа има сè што ќерка ми сака од ПАРТНЕР

Muzika24
Се повеќе се шират гласини дека постои тајна врска меѓу пејачката Марија Шерифовиќ и Џејла...
Балканленд

Калиопи тажна поради смртта на Балашевиќ: “Се чувствувам како мало дете на кое му е одземено детството”

Muzika24
Поп дивата Калиопи трогната од смрта на Балашевиќ, за српските медиуми изјави; “Една  човечка величина...
Музика на кирилица

Велевска за Тоше Проески: Едно побара од нас, и тоа не го испочитувавме

Muzika24
Засекогаш со нас во срцето, 25-ти јануари, 40 роденден на Тоше Проески. Никогаш не прежалениот...