Tag : izlozba

Фестивали

„Skopje Drum Festival” на 31 октомври во МКЦ, Павел Ренџов Трио дел од учесниците (Фото)

Muzika24
На 31-ви октомври во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи четвртото издание на...
Културо

Се отвора изложбата „Пејзаж на вознемиреност“ во Музејот на современата уметност – Скопје

Muzika24
Изложбата „Пејзаж на вознемиреност (култура и уметност за идното коегзистирање со еколошките кризи и климатски...
Балканленд

Сараево во знакот на „Црвена јабука“: Отворена голема изложба по повод 35 години од основањето (Фото+Видео)

Filip
Сараево вчера беше во знак на „Црвена јабука“. Во улицата Штросмаерова беше отворена мултимедијална изложба...
Фестивали

“Скопско лето 2021”: Вечерва во Домот на АРМ изложба по повод 80 години од Народното востание

Muzika24
„По патот на нивната младост“ е насловот на вечерашната изложба која што се одржува во...
Културо

Изложба на фотографии на Милчо Манчевски во МСУ (Фото)

Filip
Познатиот македонски филмски режисер Милчо Манчевски, подготви изложба на фотографии насловена „Таму“. Изложбата ќе биде...