Tag : izveduvac

Премиера

Victor de Rut – македонец во Норвешка кој што ја претставува и промовира македонската музика (Видео)

Muzika24
Во нашата рубриката “Премиера” со посебно задоволство и чест Ви го претставуваме нашиот македонски музичар,...
Музика на кирилица

Утре вечер на 30-то издание на “Фолк Фест Валандово” Оливер Глигоров ќе Ви пее од срце (Фото)

Muzika24
Како што веќе на неколку наврати Ве информиравме, вечерва започнува 30-то јубилејно издание на реномираниот...
Културо

Македонската филхармонија го одбележува денот на вљубените

Muzika24
Македонската филхармонија, специјално за денот на вљубените – 14 февруари, ќе одржи концерт на кој...