Tag : jana burceska

Фестивали

Јана Бурческа му кажа „да“ на момчето кое ја побара за жена за време на одржување на Изборот за песна на Евровизија

Muzika24
Евровизија 2017 беше 62-ри по ред избор за песна на Евровизија каде домаќин беше Украина,...
Балканленд

Промовирана македонската евровизиска песна “Dance alone” (Видео)

Filip
Во специјално издание на музичкиот магазин “Стисни Плеј”, МРТ ја промовираше македонската евровизиска песна “Dance...