Tag : jasmin alievski

Имам нешто да те прашам

Јасмин Алиевски: Се радувам што македонската естрада се буди од зимски сон (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е млад и успешен македонски поп пејач. Од неодамна ексклузивец на позната продуценска куќа,...
Музика на кирилица

Поп пејачот Јасмин Алиевски ја запроси девојката (Фото)

Muzika24
Македонскиот поп пејач Јасмин Алиевски, кој во меѓувреме се појави и на музичкото регионално натпреварување...
Музика на кирилица

“Давам се” на младиот Јасмин Алиевски доби интересен видео запис (Видео)

Muzika24
Младиот и талентиран пејач Јасмин Алиевски сними видео запис за песната со која се претстави...
Премиера

24 Промо: Јасмин Алиевски – “Сакам да заборавам се” (Видео)

Muzika24
Неодамна на Музика24 ви го претставивме младиот Јасмин и неговата нова песна “Сакам да заборавам се”,...
Музика на кирилица

Јасмин Алиевски снимаше видео спот за новата “Сакам да заборавам”

Muzika24
Младиот и веќе познат македонски поп пејач Јасмин Алиевски неодамна го снимаше неговиот најнов видео...