Tag : javna soba

Во прв ред

50 години музичка кариера – Јубилеен концерт на Мики Јовановски Џафер во Јавна соба во Скопје (Фото)

Muzika24
Мики Јовановски Џафер, македонски рок музичар, брилијантен вокал, неуморен перфекционист, човек кој слуша и креира...
Фестивали

На 5-ти октомври започнува големиот октомвриски „Milk&Blues Festival“ во Public Room (Фото+Видео)

Muzika24
Како што и веќе најавивме, утре започнува големиот октомвриски фестивал „Milk&Blues Festival“, исполнет со многу...