Tag : javni licnosti

Магазин

Новогодишната на Канал5 со познати пејачи, актери и личности од јавниот живот

Muzika24
Гледачите ќе имаат можност да уживаат со најпопуларните и најдобри хитови во изведба на Ламбе...
Магазин

Актери, спортисти и поп ѕвезди ќе седнат на берберски столици за подигнување на свеста за машкото здравје

Muzika24
Во организација на Фризерската секцијата од Скопје (при Занаетчиската комора) и Скопје Сити Мол, на...
Премиера

Многу јавни личности во новиот спот на “ДНК” (Видео)

Filip
Дуото “ДНК” вчера ја промовираа својата нова песна насловена “Јави ми”. Песната ја прати исклучителено...
Музика на кирилица

Кои се ритуалите пред спиење на македонски јавни личности

Muzika24
Утринските навики се важни, но ритуалите пред спиење сериозно влијаат на сопствениот успех. Многу истражувања...
Имам нешто да те прашам

Се ближи “крајот на светот”, како познатите македонски јавни личности ќе го поминат “последниот” ден

Muzika24
Веќе сите медиуми со месеци и месеци не опркужуваат и речиси секојдневно не замараат со...