Tag : javni nastani

Музика на кирилица

Комисијата за заразни болести дозволи јавни настани со 30 % од целосниот капацитет

Filip
Утрово на состанок со Комисијата за заразни болести се донесени нови мерки, кои претходно биле...
Во прв ред

Министерството за здравство дозволи организирање концерти

Filip
Министерот за здравство, Венко Филипче соопшти дека Комисијата за заразни болести ги одобрила протоколите за...
Имам нешто да те прашам

24 ИНТЕРВЈУ: Маја Бабиќ – претседател на Асоцијацијата на Ивент индустријата

Filip
Специјализираниот македонски музички портал – Музика24 од почетокот ги подржува барањата на ИВАП – Асоцијација...
Музика на кирилица

Владата подготвува протокол за организација на концерти и фестивали летово

Filip
Потпретседателот на Владата на Република Македонија Мила Царовска во придружба на министрите за здравство и...