Tag : jelena karleusa

Балканленд

Големиот концерт на Јелена Карлеуша ќе се емитува и во Македонија (Фото)

Filip
Српската музичка ѕвезда Јелена Карлеуша на 18-ти септември во Белград на вода, одржа спектакуларен концерт...
Во прв ред

Карлеуша ќе го спасува “Пивофест”?! (Фото)

Muzika24
По минатогодишниот дебакл на некогаш познатиот и најпосетуван Фестивал на пивото и скарата во Прилеп,...
Балканленд

Јелена Карлеуша искрено: Ако Србија не ме сака за Евровизија, Словенија е заинтересирана за мене

Muzika24
Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша вели дека во 2020 година, заедно со бразилскиот трансвестит Пабло Витар, требало...
Балканленд

Јелена Карлеуша напишала писмо до Дедо Мраз, која ли желба ја посакала?! (Фото)

Muzika24
Јелена Карлеуша со колешките Марија Шерифовиќ и Сара Јо, ќе настапат пред Собранието во Белград...