Tag : jelena rozga

Во прв ред

Розга во Скопје дојде за да го оствари својот сон, а замина полна со емоции и љубов (Фото)

Muzika24
„Последниот пат кога бев во Скопје бев во салата „Борис Трајковски” и си помислив „кога...
Во прв ред

Одбројуваме до големото саботното музичко цунами – концертот на Јелена Розга (Фото)

Muzika24
Сабота 10-ти февруари е датумот и денот резервиран за најголемиот аудиовизуелен настан во месецот на...
Балканленд

Јелена Розга испрати новогодишна честитка за македонската публика и покана за луда журка (Видео)

Muzika24
„Драги мои, ви посакувам среќна и успешна 2024 година. Многу здравје, среќа и љубов, а...
Во прв ред

Кралицата на поп сцената Јелена Розга со „Минут срца мог” доаѓа и во Скопје (Фото)

Muzika24
По неколкуте спектакуларни концерти во регионот, Скајмјузик со гордост го најавува големиот концерт на една...
Фестивали

По настапот на Јелена Розга, вечерва продолжува „Пастрмалијада“ со многу храна, забава и музика (Фото)

Muzika24
Вчера дечињата од детската градинка „Вера Циривири – Трена“ во Штип се вклучија во одбележувањето...
Во прв ред

Тони Цетински и Јелена Розга се главните ѕвезди на „Пастрмалијада 2022“ (Фото)

Filip
По две година пауза, оваа година ќе се одржи познатата „Пастрамајлијада“ во Штип. 14-то издание...
Балканленд

Јелена Розга открива: Не можам да се здебелам ниту половина килограм

Muzika24
Хрватската пејачка Јелена Розга неодамна се пофали со најновиот музички проект. Таа во емисијата на...