Tag : jelena tomasevic

Во прв ред

Јелена Томашевиќ со ексклузивен концерт во Македонската филхармонија на 12-ти јануари 2024

Muzika24
Како што велеат организаторите од Вајб продукција, да ја започнеме Новата 2024 година како што...
Музика на кирилица

Jaвните личности со емотивни пораки по повод 14 години од смртта на Тоше Проески (Фото+Видео)

Muzika24
Македонија и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред 14 години...
Во прв ред

Битолската публика пееше со Јелена Томашевиќ (Фото)

Filip
Јелена Томашевиќ со сигурност беше главна ѕвезда на овогодинешното издание на Фестивалот на музика од...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Јелена Томашевиќ (Фото)

Filip
Водечкиот македонски музички портал – Музика 24 имаше ексклузивна можност пред концертот на Фестивалот на...
Фестивали

Јелена Томашевиќ за “МелФест”: Непотребно бев најавена, знаеа дека неможам да дојдам

Muzika24
Како што неодамна информираше музичкиот портал Музика24, на 22ри ноември се одржа долго најавуваниот фестивал “МелФест”...