Tag : jonce hristovski

Музика на кирилица

Легендарната „Едно име имаме” препеана од Александар Тарабунов (Видео)

Muzika24
Можеби една од највпечатливите македонски песни „Едно име имаме” отпеани од грлото на легендарниот Јонче...
Музика на кирилица

Марија Спасовска: „Ој, Вардаре македонски” е моја омилена песна, затоа што сум најголем фан на Вардар

Filip
„Ој, Вардаре македонски” е една од оние песни кои будат емоција уште со првите тактови. Таа е меѓу...
Музика на кирилица

Игор Џамбазов и Гуру Харе ја преработија “Ако умрам ил загинам” (Аудио)

Muzika24
Во рамки на новиот студиски албум “Првите 30”, познатиот македонски шоумен Игор Џамбазов заедно со...
Музика на кирилица

Јонче Христовски емотивно го растресе Скопје (Видео)

Muzika24
После првиот и вчерашен концерт во градот на конзулите, Битола, вечерва во Скопје се одржа...
Музика на кирилица

Ристо Самарџиев: Основата на ново создадена македонска песна лежи и кај големиот Јонче (Видео)

Muzika24
Во Битола и во Скопје, во организација на битолскиот Камерен оркестар, ќе се одржат два...
Во прв ред

Камерниот оркестар на Битола со ексклузивни концерти го оживува сеќавањето на македонската музичка легенда Јонче Христовски (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, 4-ти и 5-ти април се денови кои се посветени...
Музика на кирилица

На денешен ден: Пред 14 години почина фолк легендата Јонче Христовски

Muzika24
Денес, 14-ти април во 2000-та година почина истакантаиот македонски пејач, текстописец и композитор на песни...