Tag : jordan mitev

Имам нешто да те прашам

Јордан Митев: Новата година со Божиќните празници е најубавиот период во годината (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е македонски пејач на фолк музика. Роден е на 13 август 1986-та година во...
Музика на кирилица

Јордан Митев наскоро со нов албум и јубилеен концерт (Аудио)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот македонски фолк пејач, миленик на сите генерации, препознатливиот...
Музика на кирилица

“Амајлија бенд” со видеоспот ја промовираат најновата песна “Вино налејте” (Видео)

Muzika24
Пробиштипјаните “Амајлија бенд”, на ден Водици ја промовираа својата нова авторска песна, единаесетта по ред...
Имам нешто да те прашам

Јордан Митев: После 15 години музичка кариера, време е фамилијата да се проширува (Фото+Видео)

Muzika24
Музика24: Наближуваат Божиќните празници, како се чувствувате секогаш кога доаѓа овој период од годината? Дали...
Музика на кирилица

Јордан Митев со нов музички проект-свадбарската песна “Да се живи и здрави младоженците”

Muzika24
Јордан Митев го преставува новиот музички проект, каде повторно се потпишува како комплетен автор. “Да...
Музика на кирилица

Јордан Митев сними спот за неговата последна песна “Наздрави за љубов, наздрави за среќа”

Muzika24
Пејачот на народна песна и љубеникот на публиката Јордан Митев, вчера во родниот Радовиш, го...