Tag : josipa lisac

Во прв ред

„Дневник једне љубави“ и неговите 50 лета ќе се слават и во Скопје

Filip
После британската, југословенската музика до 1990 година беше најдобра, највозбудлива и најкреативна музика во Европа....
Во прв ред

Јосипа Лисац со “Дневникот на една љубов” во Скопје со голем концерт во ноември (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, по повод 50 години од издавање на албумот “Дневникот...
Балканленд

Јосипа Лисац не се предава, дојде со бастун на својот концерт и буквално растури (Фото)

Muzika24
Пејачката Јосипа Лисац, која има 73 години, пред неколку дена во преполната сала Лисински во...
Во прв ред

Кинотека на Македонија и Кроација Рекордс со најдобрите концерти од најдобрите

Muzika24
Кинотека во соработка со „Croatia Records“, најголемата дискографска куќа во регионот, за сите кои во...
Во прв ред

50 години кариера на Јосипа Лисац – гала концерт во новата концертна сала на МФ

Muzika24
Уште едно големо изненадување од Авалон продукција. Тие со огромно задоволство ви ја најавуваат една...
Во прв ред

Авалон продукција со најава за неколку концерти

Muzika24
Додека Универзалната сала и Спортската арена “Борис Трајковски” се речиси празни и веќе подолго време...