Tag : jovano jovanke

Во прв ред

Perpetuum Jazzile со прекрасната “Јовано Јованке”, ги поздравија фановите во Македонија (Видео)

Muzika24
Започнуваат подготовките за настапот на светската музичка атракција Perpetuum Jazzile во Скопје, кој како што...
Covers

Девојка од Финска ги освои срцата на Македонците, преработката на „Јовано Јованке“ ќе ве наежи

Muzika24
Младата уметничка од Финска, Вилма Талвити, ги освои срцата на Македонците, а нејзината прекрасна преработка...
Covers

24 Covers: Perpetuum Jazzile – “Јованко, Јованке” (Македонска народна песна)

Muzika24
Музика24 денес во рубриката 24 Covers ќе Ви ја претстави словенската музичка група Perpetuum Jazzile која...