Tag : joy fest

Во прв ред

Концерт на Здравко Чолиќ на јубилејниот „Joy fest“ во Крива Паланка (Фото)

Muzika24
Балканската ѕвезда Здравко Чолиќ ќе одржи концерт на јубилејното издание на музичкиот фестивал „Joy fest“,...
Фестивали

Во весела и вжештена атмосфера заврши 11-то издание на „Џој Фест“ во Крива Паланка

Muzika24
Полн плоштад, весели луѓе и празнично расположение со музика за сечиј вкус. Вака помина викендов...
Фестивали

Министерството за култура ги одзеде средствата на „Joy Fest“ поради Аца Лукас

Filip
Турбо-фолк ѕвездата Аца Лукас и македонското девојче Каролина Гочева се овогодинешни главни ѕвезди на програмата...
Во прв ред

Ексклузивно: Кои се скромните барања на “Ван Гог” пред големиот концерт во Крива Паланка

Muzika24
Тие пред само неколку дена имаа свој солистички концерт во Охрид во рамките на “Охридско...
Музика на кирилица

Во сабота стартува третото издание на рок фестивалот “Joy Fest”

Muzika24
Со најпознатите македонски групи “Суперхикс” и “Нокаут” во сабота 23-ти август во Крива Паланка ќе започне третото...