Tag : jubilejno izdanie

Во прв ред

“МАРС 2017”: Јубилејното 10-то издание во МОБ на 14-ти ноември

Muzika24
Како што дознава Специјализираниот македонски музички фестивал Музика24, годинава Македонскиот Радиски фестивал или уште попознат...
Балканленд

Неофицијално: Северина, Харис Џиновиќ, Амадеус Бенд, Нокаут, Ај Кју… дел од “Пивофест 2017” (Фото)

Muzika24
Како што неофицијално дознава Специјализираниот македонски и единствен музички портал во Македонија Музика24, на овогодинешното...
Во прв ред

Од денес во продажба билетите за јубиленото издание на “Златна бубамара на популарноста” (Фото)

Muzika24
Од денес напладне ќе започне продажбата на билети за јубилејното 20-то издание на “Златна бубамара на...
Во прв ред

Од 27-ми до 30-ти мај во Скопје 15-то издание на OFF Fest

Muzika24
Францускиот музички пионер Сен Жермен ќе го отвори годинашното 15-то јубилејно издание на Фестивалот на...
Музика на кирилица

“Рок Фест 2014”: Марко Џамбазовски од “Визија” најдобар гитарист

Muzika24
Заврши првата вечер од најстарата рок манифестација во Македонија – “Рок фест” кој се одржа...
Во прв ред

“Гоце фест” објави конкурс за прием на песни за јубиленото 25-то издание

Muzika24
“Гоце фест” фестивалот за нови родољубиви и патриотски македонски песни објави конкурс за прием на...