Tag : jugoslavija

Балканленд

На љубовта им завидуваше цела Југославија: Зафир и Сенка се сакаа повеќе од 50 години

Filip
Зафир Хаџиманов кој почина на 78-годишна возраст, ќе остане запаметен како еден од најпочитуваните музичари...
Премиера

24 Промо: „Алеје љубави“ – Жељко Самарџиќ & „Црвена јабука“ (Видео)

Filip
После неколку месеци од снимањето на спотот во Скопје и низ сите 6 југословенски републики,...
Балканленд

Почина првата југословенска преставничка на Евровизија (Видео)

Muzika24
Прваста претставничка на поренашна Југославија на големото евровизиско натпреварување Љиљана Петровиќ почина на 81-годишна возраст...
Премиера

24Промо: Ана Бебиќ и Жељко Васиќ – “Југославија” (Видео)

Muzika24
Долгогодишните пријатели Ана Бебиќ и Жељко Васиќ снимија дует. Песната “Југославија” доби одличен видео запис....