Tag : juli

Музика на кирилица

Добра вест од Авалон продукција: Концертите се враќаат во Македонија

Filip
Водечкиот бренд на македонската музичка индустрија, Авалон продукција, кон крајот на јули ја започнува концертната...
Фестивали

“Пивофест“ оваа година од 12-ти до 15-ти јули

Filip
Организаторите на препознатливиот и најпосетуван пивски фестивал кај нас во Република Македонија, “Пивофест” кој што...
Во прв ред

Конкурсот за “Јелен Демофест” отворен за бендовите од Балканот

Muzika24
Конкурсот за “Јелен Демофест” официјално започна во саботата, 15-ти март. Организаторите велат дека за само неколку...