Tag : juzna koreja

Музика на кирилица

Турнејата во Јужна Кореја на Владимир Четкар помина спектакуларно (Фото+Видео)

Muzika24
Како што не известуваат од ПР тимот на познатиот македонски виртуоз Владимир Четкар, публиката во...
World Music

Парламентот на Јужна Кореја донесе закон со кој „БТС“ можат да го одложат воениот рок

Filip
Парламент на Јужна Кореја, неделава усвои предлог-закон со кој им се овозможува искучок на членовите...