Tag : kabare

Во прв ред

Најголемиот светски музички колектив „Postmodern Jukebox“ ќе го слави својот 10-ти роденден во Скопје (Фото)

Muzika24
И покрај тоа што ни претстои неверојатно возбудливо музичко лето, Авалон продукција со гордост и...
Балканленд

Кабаре на „Фолтин“ и Елена Моше на фестивалот „Гола месечина“ (Видео)

Filip
Од вечерва до 3-ти октомври ќе се одржува Фестивалот на комедијата „Гола месечина“, кој е...