Tag : kafeana

Музика на кирилица

Со македонска музика, Алачки ги забавуваше гостите од Бугарија

Muzika24
Со добра македонска песна, одлична музика… нашата македонска фолк пејачка која е и позната како...
Балканленд

Полуфиналистите на регионалниот “X Factor” прославуваа во кафеана (Фото)

Muzika24
Полуфиналистите на регионалниот “X Factor”: Фифи, Маринела Џогани, Даниел Кајмаковски и Харис Чато прeд некој...
Имам нешто да те прашам

Васко Спасовски (Свет): Новата година ќе ја дочекам во кафана!

Muzika24
Тој е еден од најпознатите новинари во Македонија и работи во единственото и најчитано таблоидно...