Tag : kairo

Музика на кирилица

Дани Димитровска снима документарен филм во Каиро

Muzika24
Македонската поп – рок пејачка Дани Димитровска заедно со уште неколкумина колеги од Египет, Турција...
Музика на кирилица

Дани Димитровска во египетско-туниска песна и видео спот (Видео)

Muzika24
Нашата македонска позната пеачка Дани Димитровска, во соработка со Карим Камел од Египет и Си...