Tag : kaliopi bukle

Музика на кирилица

Калиопи за Свето Преображение ќе настапи во Требиње, БиХ

Filip
Македонската музичка дива Калиопи, продолжува со настапи низ поранешна Југославија. Букле по повод празникот Свето...
Музика на кирилица

Калиопи признава: Не ми треба брак, уживам во слободата

Muzika24
Нашата позната македонска поп пејачка Калиопи Букле признава дека нема емотивен партнер. Таа за српски...