Tag : kaliopi

Музика на кирилица

Калиопи без влакна на јазикот: “Срамно е она што и го направивме на Есма” (Видео)

Muzika24
Во неделата се навршија пет години од смртта на кралицата Есма Реџепова Теодосиевска, естрадниот магазин...
Музика на кирилица

Сите досегашни учества и пласмани на Изборот на песната на Евровизија

Muzika24
Нашиот прв обид за учество во натпреварот беше во 1996 година кога Калиопи победи на...
Балканленд

Калиопи тажна поради смртта на Балашевиќ: “Се чувствувам како мало дете на кое му е одземено детството”

Muzika24
Поп дивата Калиопи трогната од смрта на Балашевиќ, за српските медиуми изјави; “Една  човечка величина...
Премиера

Многу јавни личности во новиот спот на “ДНК” (Видео)

Filip
Дуото “ДНК” вчера ја промовираа својата нова песна насловена “Јави ми”. Песната ја прати исклучителено...