Tag : kameren orkestar na bitola

Во прв ред

Камерниот оркестар на Битола ќе одржи концерт посветен на хитовите од Тоше Проески и Драган Каранфиловски – Бојс (Фото)

Muzika24
На 16-ти февруари со почеток од 19:30 часот, во Центарот за култура во Битола ќе...
Во прв ред

Два концерти „MTV The Greatest Hits 80’s & 90’s Volume 2“ со Камерен Оркестар на Битола (Фото)

Muzika24
По незаборавниот успех минатата година со два распродадени концерти во Битола и Скопје во рекордно...
Музика на кирилица

Новогодишниот концерт на Sarah Mace & the Christmas Girls и Камерниот Оркестар на Битола ексклузивно на Телма за време на новогодишната програма

Muzika24
По музичкиот спектакл кој го приредија Sarah Mace & the Christmas Girls и Камерниот Оркестар...
Во прв ред

Поради голем интерес закажан и втор концерт „Виена во Битола“

Filip
Поради големата заинтересираност за новогодишниот концерт „Виена во Битола“ на 26-ти декември, Камерниот оркестар на...
Музика на кирилица

Јонче Христовски емотивно го растресе Скопје (Видео)

Muzika24
После првиот и вчерашен концерт во градот на конзулите, Битола, вечерва во Скопје се одржа...
Музика на кирилица

Ристо Самарџиев: Основата на ново создадена македонска песна лежи и кај големиот Јонче (Видео)

Muzika24
Во Битола и во Скопје, во организација на битолскиот Камерен оркестар, ќе се одржат два...
Во прв ред

Центар за култура – Битола ја започнува музичката приказна за оваа година

Filip
НУ Центар за култура – Битола со 3 концерти ја започнува музичката приказна за оваа...
Во прв ред

„Виена во Битола“ на 29-ти декември во Центар за култура

Filip
Камерниот оркестар на Битола подготувува новогодишната бајка „Виена во Битола“. На програмата на концертот се...
Фестивали

Следниот викенд во Битола ќе се одржи Фестивалот на музика од светот

Filip
Центарот за култура – Битола го најавува Фестивалот на музика од светот, по минатогодишната принудна...