Tag : kampanja

Музика на кирилица

„Суперхикс“: Поддршката на кандидатот на СДСМ за Центар не е став на целиот бенд

Filip
Членовите на „Суперхикс“ вечерва објавија демант со кој се оградуваат од поддршката која фронтменот Петар...
Во прв ред

Се организира кампања за донации за деца Роми да можат да посетуваат бесплатно музичко образование

Filip
Roma Rock School (RRS) Скопје, организира кампања за донации за деца Роми да можат да...
Музика на кирилица

Елена Ристеска го прошири асортиманот на својот бренд со гелови за туширање

Filip
Македонската поп ѕвезда Елена Ристеска денеска ја почна кампања за новите производи на нејзиниот козметички...
Музика на кирилица

Intermezzo Music Bar се вклучи во борбата против насилството над жените

Filip
Во пресрет на Глобалната недела против насилството над жените во одбележувањето се приклучи и единствениот музички бар...
Музика на кирилица

Македонската естрада со поддршка на кампањата #НосамМаска (ВИДЕО)

Filip
Македонската естрада ја поддржа кампањата #НосамМаска. Влатко Стефановски, Никола Перевски од „Нокаут“, Каролина Гочева, Тамара...
Музика на кирилица

“Шанса за живот” музичка кампања на македонската естрада (Фото)

Muzika24
Македонската естрада заедно со хорот на Златно Славејче деновиве во етер ја промовираше новата наменска...