Tag : kandidat

Музика на кирилица

„Суперхикс“: Поддршката на кандидатот на СДСМ за Центар не е став на целиот бенд

Filip
Членовите на „Суперхикс“ вечерва објавија демант со кој се оградуваат од поддршката која фронтменот Петар...
Музика на кирилица

Музичарот Бени Шаќири кандидат за градоначалник на Скопје од ЛДП и ДОМ (Фото)

Filip
Поп-рок музичарот Бени Шаќири денеска беше промовиран како кандидат за градоначалник за Скопје на коалицијата...