Tag : kaneofest

Премиера

Ем млади, ем талентирани: Битолчаните “Уникат Бенд” го промовираат првиот видео спот (Видео)

Muzika24
“Лето, ти и јас” е насловот на најновата битолска летна песна, која ја изведуваат дечките...
Фестивали

По 18-ти пат “Канеофест” во Охрид – оваа година со ексклузивни музички гости

Muzika24
Утре 29-ти јуни сабота, ќе се оддржи 18-то издание на фестивалот “Канеофест” кој што традиционално се...