Tag : karanfili

Балканленд

“Каранфили” на Нивез Целзиус прогласена за песна на годината (Видео)

Muzika24
Со песната “Каранфили”, познатата хрватска пејачка Нивез Целзиус заедно со тамбурашкиот состав “Петица”, вчера вечер...