Tag : karavan

Музика на кирилица

Караванот „Македонијо во срце те носиме” утре патува во Кочани

Muzika24
По одличните концерти во Штип, Битола, Велес и Прилеп караванот „Македонијо во срце те носиме”...
Музика на кирилица

Караванот тргна! Штипјани покажаа дека во срцето ја носат Македонија! (Фото)

Muzika24
Плоштадот „Слобода“ во Штип беше претесен за штипјани, кои дојдоа да го поздрават стартот на...