Tag : karmina burana

Културо

На 2 април на сцената на МОБ – најпопуларната сценска кантата “Кармина Бурана”

Muzika24
Македонската опера и балет ви ја најавува моќната изведба на најпопуларната сценска кантата “Кармина Бурана”...
Културо

Македонската опера и балет со моќната изведба на “Кармина Бурана” ја стартува новата сезона

Ivan
  Македонската опера и балет со особена чест и задоволство Ви го најавува почетокот на...