Tag : karolina goceva

Премиера

24 Промо: Пијан славеј, Каролина Гочева и Дуке Бојаџиев – „Крв да ни се стори” (Видео)

Filip
Каролина Гочева денеска ја промовираше новата нумера „Крв да ни се стори“, која ја отпеа...
Музика на кирилица

Jaвните личности со емотивни пораки по повод 14 години од смртта на Тоше Проески (Фото+Видео)

Muzika24
Македонија и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред 14 години...
Фестивали

Само македонски изведувачи оваа година на „Струмица Опен Фестивал“

Filip
10-то издание на „Струмица опен фестивал“ почнува денес (19.07) со настапот на Студиото за танцување...
Музика на кирилица

Антикризни мерки: Владата додели 61.5 милиони денари за 37 концерти и настани летово

Filip
Врз основа на Законот за извршување на Буџетот на Република Македонија за 2021 година и...
Музика на кирилица

Нов албум на Каролина заедно со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски (Видео)

Filip
Конечно, после бројни заеднички настапи и соработки, Каролина сними албум во соработка со Дуке Бојаџиев...
Музика на кирилица

Сите досегашни учества и пласмани на Изборот на песната на Евровизија

Muzika24
Нашиот прв обид за учество во натпреварот беше во 1996 година кога Калиопи победи на...
Фестивали

“Мојот свет” во изведба на Каролина Гочева беше македонска песна претставничка на Евровизија 2007 година

Muzika24
Македонија учествуваше на и Евровизија 2007 во Хелсинки, Финска. Претставникот на Македонија беше избран преку...
Фестивали

“Од нас зависи” освоила најголем број бодови што решавале за победникот на “Скопскиот фестивал 2002“

Muzika24
Македонија на Евровизија 2002 – трето официјално учество на Македонија на изборот на песна за...