Tag : karolina goceva

Премиера

Каролина со нова песна и видеоспот наменети за целиот регион „Дај на сунце“ (Видео)

Muzika24
Како што не известуваат нашите пријатели и соработници од најдобрата македонска продуценска куќа, Авалон продукција,...
Во прв ред

Карлеуша ќе го спасува “Пивофест”?! (Фото)

Muzika24
По минатогодишниот дебакл на некогаш познатиот и најпосетуван Фестивал на пивото и скарата во Прилеп,...
Фестивали

Уште непочнат „Пивофест” го допре дното – се прославува непостоечки јубилеј со веќе видени музички имиња (Фото+Видео)

Muzika24
И покрај тоа што од Општина Прилеп „незнаат” кога ќе почне „Пивофест”, тие веќе втора...
Во прв ред

Закажан 5-ти и последен концерт на Каролина, Дуке и Исмаил за 2022 г.

Filip
Како што велат од Авалон продукција, поради екстремно брзото распродавање на првите 4 концерти, како...
Во прв ред

Предновогодишно, Каролина Гочева со голем концерт во Македонската филхармонија (Фото)

Muzika24
Како што не известуваат нашите соработници и пријатели од Авалон Продукција, предновогодишно, како за последен...
Во прв ред

Многу забава, концерти и музика за 10 роденден на Скопје Сити Мол

Muzika24
Со голема роденденска прослава Скопје Сити Мол го одбележува десетгодишниот јубилеј. Од огнено шоу, огромни...
Фестивали

Министерството за култура ги одзеде средствата на „Joy Fest“ поради Аца Лукас

Filip
Турбо-фолк ѕвездата Аца Лукас и македонското девојче Каролина Гочева се овогодинешни главни ѕвезди на програмата...
Музика на кирилица

Искрено со Каролина Гочева: И покрај разделбата, моите родители и денес се во одлични односи (Видео)

Muzika24
Поп-ѕвездата Каролина Гочева 30 години е на музичката сцена. Зад неа се хитови, фестивали, концерти,...