Tag : kategorii

Во прв ред

Прогласени најдобрите настани на првиот БЕАМ фестивал (Галерија)

Filip
Вчеравечер на свечена церемонија беа прогласени добитниците на првиот БЕАМ Фестивал на најдобри настани. Жири...
Музика на кирилица

Конкурс за нови композиции според законот за поддршка на домашната музичка продукција

Muzika24
Македонската радио телевизија распишува конкурс од првиот квартален циклус за 2014-та година за создавање нови...
Музика на кирилица

Со многу награди и музика заврши шестото издание на “МАРС 2013” (Фото)

Muzika24
По неколку месечното гласање за радио хит низ македонските радиостаници, вчера вечер беше прогласувањето на...
Музика на кирилица

“Таксират” во трка за Европските фестивалски награди “Europe Festival Awards”

Muzika24
Фестивалот “Таксират” повторно е номиниран меѓу најдобрите фестивали во Европа, кои се вклучени во изборот...