Tag : kavadarci

Музика на кирилица

Скандал на “Гроздобер”: Додека Иноватива на Слаткар ги третираше новинарите како терористи, Брена си го отпеа своето (Фото)

Muzika24
Со лоша завршница и крајно скандалозно однесување спрема новинарите од страна на ангажираната агенција за...
Фестивали

„Гроздоберко“ низ центарот на Кавадарци за време на „Тиквешки гроздобер“

Muzika24
Туристичкиот воз „Гроздоберко“ денеска вози по улицата „Илинденска“ низ центарот на Кавадарци, за време на...
Фестивали

Ексклузивно: Лепа Брена, Халид Бешлиќ, Хурикејн на „Тиквешки гроздобер 2023“ (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на овогодинешното издание на „Тиквешки гроздобер“ кое ќе се...
Во прв ред

За „Тиквешки гроздобер“ угостителите во Кавадарци со продолжено работно време (Фото)

Filip
Советот на општина Кавадарци едногласно донесе одлука со која им се продолжува работното време на...
Музика на кирилица

Никола Бадев и Зафир Хаџиманов насликани на мурал во Кавадарци

Filip
Доајенот на македонската народна песна Никола Бадев и музичките уметници Зафир и Васил Хаџиманови заедно...
Премиера

„Тиквешки рај“ е прва авторска песна на „Колектив бенд“ од Кавадарци (Видео)

Filip
„Колектив бенд“ од Кавадарци неодамна ја промовираа својата прва авторска песна. Се работи за шлагерот...
Во прв ред

Игор Џамбазов и “Гуру Харе“ за Свети Трифун на плоштад во Кавадарци (Фото)

Filip
Општина Кавадарци и оваа, 2020 та година ја продолжува традицијата на одбележување на празникот св.Трифун....