Tag : keba

Балканленд

ТЛЗП: Кеба се надмина себе си и Зорица Брунцлик, одлична имитација (Видео)

Muzika24
Во вчерашната емисија од тв шоуто “Твоето лице звучи познато”, познатиот фолк пејач Кеба со...
Во прв ред

И оваа година “Ромски бал” со ексклузивни гости од Србија

Muzika24
Музичкиот портал Музика24 од свои проверени извори, дознава дека на традиционалниот Ромски бал, кој што...