Tag : kicevo

Имам нешто да те прашам

Симеон Коруноски: Освен пејач, сакам да бидам и продуцент (Видео)

Muzika24
На неодамна одржаниот интернационален музички фестивал “Охрид фест – Охридски трубадури”, кој што и годинава...
Имам нешто да те прашам

Симеон Коруноски: Слушајте македонска музика, бидете среќни и полни со љубов (Фото)

Muzika24
Има само 16 години, македонската јавност за прв пат го запозна како учесник, а потоа...
Музика на кирилица

Ален Хасановиќ летово ги полни македонските клубови и дискотеки

Muzika24
Вчеравечер Кичево, односно, посетителите на познатиот ноќен клуб “Маало” имаа ретка можност и привилегија да уживаат...