Tag : kids

Фестивали

Ексклузивно: МРТ го откажа учеството на Детска Евровизија 2020 (Фото)

Filip
Македонската радио телевизија ја извести Европската радиодифузна унија (ЕБУ) дека го откажува учеството во Детскиот...
Фестивали

Мила Москов ќе ја претставува Македонија на “Детска евровизија” (Видео)

Filip
На овогодинешниот “Детски избор за песна на Евровизија” кој ќе се одржи на 24-ти ноември...