Tag : kiki rahimovski

Имам нешто да те прашам

Кики Рахимовски: Самиот факт дека семејството е заедно, тоа е најголемиот подарок (Фото+Видео)

Muzika24
Неколку дена пред дочекот на Новата година од страна на нашите соработници и пријатели Кроација...
Во прв ред

Кики Рахимовски, синот на познатиот Аки, утре во Скопје промовира нова песна

Muzika24
Музичарот Кики Рахимовски, син на легендарниот Аки Рахимовски од „Парњи ваљак” доаѓа во Скопје. Причината...
Балканленд

Тони Цетински подигна кредит за настап на фестивал (Видео)

Filip
Познатиот хрватски пејач Тони Цетински годинава заедно со Кики Рахимовски ќе настапи на фестивалот „Дора“,...