Tag : kina

World Music

ЦЕНЗУРА: Кина ги отстрани Џастин Бибер и Лејди Гага од специјалната епизода на „Friends“

Filip
Кинеските власти одлучија да не го емитуваат дуетот „Smelly Cat“ на Лејди Гага со Лиза...
Музика на кирилица

Давид Велков со успешен настап на светски натпревар во Кина (Фото)

Muzika24
Давид Велков, помладиот син на нашиот македонски врвен хармоникаш и композитор Сашко Велков, пред два...
Балканленд

Во 2018-та ќе се организира “Евровизија“ за Азија и Пацифик

Filip
Следната година Европската радиодифузна унија ќе го организира првото издание на “Евровизија Азија”, музичко натпреварување...