Tag : kinisa mome na voda

Фестивали

Вечерва на “Скопско лето” – концерт на етно составот „Монистра”

Muzika24
Вечерва, 21-ви јули (среда) ќе се одржи концертот насловен „Киниса моме на вода” на етно...
Премиера

Со најава за концерт, “Монистра” промовираа нов студиски албум и видео спот (Видео)

Muzika24
Денеска во скопскиот ресторан “Пелистер” познатата македонска етно-поп група “Монистра” одржаа прес-конференција каде пред новинарите...