Tag : kino frosina

Музика на кирилица

Концерт за душа со гласот на Душко Георгиевски

Muzika24
Во петокот 26-ти февруари во киното “Фросина”- МКЦ, се случи успешен гала концерт на фолк...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Душко Георгиевски со емотивен концерт пред македонската публика

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 ексклузвно дознава дека познатиот македонски фолк изведувач Душко Геогриевски на...
Во прв ред

Пуштени во продажба влезниците за “OFFest 2015” (Фото)

Muzika24
Во продажба се пуштени влезниците за четиринаесеттото издание на “OFF-Fest”, што оваа година ќе се...
Музика на кирилица

Тони Зен со концертна промоција на својот најнов бенд (Фото+Видео)

Muzika24
Веќе подолг период популарниот хип-хоп артист беше затскриен зад медиумите и јавниот живот но тоа...
Во прв ред

Скопскиот џез фестивал и Институтот “Гете” Ве покануваат на џез промоција

Muzika24
Скопскиот џез фестивал и “Гете” Институт вечерва во киното “Фросина” во Младинскиот културен центар со...