Tag : kire kostov

Во прв ред

Камерниот оркестар на Битола ќе одржи концерт посветен на хитовите од Тоше Проески и Драган Каранфиловски – Бојс (Фото)

Muzika24
На 16-ти февруари со почеток од 19:30 часот, во Центарот за култура во Битола ќе...
Во прв ред

В сабота на „Бела ноќ“ концерт во чест на Кире Костов пред „Порта Македонија“

Muzika24
Традиционалната културна манифестација „Бела ноќ“ ќе се одржи во сабота (30.09.2023) на повеќе локации низ...
Премиера

24 Промо: Сефедин Бајрамов – „Животот и јас“ (Видео)

Filip
Битолскиот пејач Сефедин Бајрамов денеска ја промовираше својата нова песна „Животот и јас“. Песната ја...
Музика на кирилица

Сефедин Бајрамов на Јонско море го сними спотот за новата песна (Фото)

Filip
Битолскиот пејач Сефедин Бајрамов на својот Фејсбук профил ја најави својата нова песна „Животот и...