Tag : kiril dzajkovski

Фестивали

10 музички ѕвезди во главната прослава за јубилеен 25-ти „Таксират“ фестивал (Фото)

Muzika24
„Таксират“, македонскиот најпосетен алтернативен музички фестивал годинава прославува јубилејно 25-то издание. Овој голем јубилеј, најголемиот...
Музика на кирилица

Саундтрекот од „Прашина“ за прв пат достапен на дигиталните музички сервиси (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, во најава е првото издание од серијата изданија со...
Премиера

Промовирана е уште една музичка тема од саундтракот за филмот “Врба” (Видео)

Filip
Промовирана е уште една музичка тема од саундтракот за филмот “Врба”, која ја потпишува композиторот...
Во прв ред

Со модни ревии и забава Skopje City Mall го прослави вториот роденден (Фото)

Muzika24
Саботната ноќ во Скопје Сити Мол, ќе остане запаметена како првата и најмасовна “rooftop” забава...