Tag : kniga

Премиера

Музика во книга: „Уште музика и муабети: колекција на музички интервјуа“ од Ненад Георгиевски (Фото)

Filip
Книга од македонскиот музички новинар и критичар Ненад Георгиевски, по трет пат во рубриката „Музика...
Премиера

МУЗИКА ВО КНИГА: „Приватниот живот на тројцата тенори“ – Марсија Луис

Filip
Два шпанци и еден италијанец го сочинуваат најпознатото тенорско трио. Пласидо Доминго и Хозе Карерас...
Премиера

Музика во книга: „Солунска 28“ – Неле Карајлиќ (Фото+Видео)

Filip
Специјализираниот македонски музички портал – Muzika24.mk во соработка со издавачката куќа Арс Ламина, продолжува со...