Tag : kolegi

Балканленд

Нови Сад за својот морнар: Запалени свеќи за Балашевиќ, градското собрание во мрак (Фото)

Muzika24
Смртта на Балашевиќ го потресе неговото семејство, но и многу негови пријатели, колеги, познаници и...
Во прв ред

Порталот “Свет Австралија” прослави 1 година од своето постоење (Фото)

Muzika24
На 21-ви септември минатата година на интернет просторот се појави еден навидум нов, но сосема...
Премиера

24 Промо: “Тешко без тебе” доби видео спот (Видео)

Muzika24
Вечерва во “Станица 26” беше промовиран долго очекуваниот видео спот за одличната “Тешко без тебе”...
Музика на кирилица

Дани Димитровска снима документарен филм во Каиро

Muzika24
Македонската поп – рок пејачка Дани Димитровска заедно со уште неколкумина колеги од Египет, Турција...