Tag : komentari

World Music

Во деветата деценија од животот легендарниот Том Џонс објави нова песна (Видео)

Muzika24
Иако влезе во деветата деценија од животот, Том Џонс нема намера да ја запре музичката...
Музика на кирилица

Ристе од Охрид сериозен кандидат за победник на “Ѕвездите на Гранд”

Muzika24
Младиот и шармантен охриѓанец Ристе Ристески повторно ја воодушеви публиката со својата фантастична изведба на...
Музика на кирилица

Елена Ристеска ја воодушеви и расплака цела публика (Видео)

Muzika24
Факт е дека македонскиот фолклор е бренд во целиот свет кој одекнува со голема емоција,...