Tag : kompozicii

Фестивали

Општина Штип распишува конкурс за избор на композиции за 39-то издание за Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“

Muzika24
Во текот на денешниот ден на официјалната Фејсбук страна на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“...
Балканленд

Штипјани подготвени за новото издание на “Макфест 2014” (Видео)

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 дознава дека е комплетиран тимот за овогодинешното 29-то издание на...
Културо

Македонската филхармонија го одбележува денот на вљубените

Muzika24
Македонската филхармонија, специјално за денот на вљубените – 14 февруари, ќе одржи концерт на кој...