Tag : koncert za violoncelo

Културо

Роденденски концерт на Македонската филхармонија со руската виолончелистка Анастасија Кобекина

Filip
Македонската филхармонија овој четврток (26.11) со почеток во 20 часот ќе го одржи својот роденденски...