Tag : koncert

Во прв ред

Пеѓа Јовановиќ на 27 јули во Битола – Голем концерт на ,,Ракометно игралиште” (Фото)

Muzika24
Пеѓа Јовановиќ, кој во моментов е еден од најпопуларните и најбарани изведувачи и човек кој без...
Културо

„Божествен“ концерт на Македонската филхармонија по повод Велигден

Muzika24
Премиерно во Македонија, ќе биде изведено едно од највеличествените дела на шкотскиот композитор Џејмс Мекмилан...
Премиера

„Суперхикс“ го промовираа својот најнов студиски албум „Сила и нервоза”, градоначалникот Орце Ѓорѓиевски дел од промоцијата (Фото+Видео)

Muzika24
Денес точно на пладне, познатите и популарни „Суперхикс“ во Домот на културата „Билјана Беличанец“ во...
Во прв ред

Со хорот „Хармосини“ во Македонската филхармонија „Мизар“ ќе одржи концерт на 12-ти мај (Фото)

Muzika24
Култниот македонски рок бенд „Мизар“ ќе одржи концерт во Македонската филхармонијата на 12-ти мај, со...